by:Larm
Sign up
or
log in
to see what your friends are attending and create your own schedule!
Facebook
View analytic
Options
✓ List w/ Tooltips
List w/ Details
Grid
By Venue
Saturday
, February 18
Wednesday
, February 15
Thursday
, February 16
Friday
, February 17
Sunday
, February 19
12:00am
Alfred Hall (N)
John Dee
Busi Ncube (N)
Gamla
Casiokids (N)
Sentrum scene
I Break Horses (S)
Kulturkirken Jacob
Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee
Mono
Jørn Åleskjær (N)
Nokia teltet, annex
Simian Ghost (S)
Rockefeller annex
Vestindien (N)
Last Train
Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
12:30am
Casa Murilo (N)
Revolver
Donkeyboy (N)
Rockefeller
Gram Per Person (N)
The Crossroad Club
GusGus (ICL) - Nordic Music Prize nominee
Nokia teltet
Sykur (ICL)
Stratos
1:00am
Goylem Space Klezmer (N)
Gamla
Invasionen (S)
John Dee
Lars Vaular (N)
Sentrum scene
Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee
Nokia teltet, annex
1:30am
Souldrop (N)
Stratos
Torch (N)
Nokia teltet
2:00am
Dante (S)
John Dee
Emilio (N)
Nokia teltet, annex
2:30am
Hålogalandslaget
Nokia teltet
12:15pm
Todd Rundgren - Q&A
Folketeateret
2:15pm
Dag Häggqvist, intervju med en skandinavisk musikkbransjebauta
Mono
3:30pm
Piratliv; En prat med Anders Odden
Mono
6:00pm
Sóley (ICL)
Mono
6:30pm
The Avalanche (N)
Sub Scene
7:00pm
Statoil presenterer: Ida Maria
Folketeateret
Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Heidi Solheim
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
7:30pm
Highasakite (N)
Sub Scene
Utdeling av statoilstipendet
Folketeateret
7:59pm
Eno magazine Presents Saturday @ Kulturkirken Jakob
Kulturkirken Jacob
8:00pm
Beaten To Death (N)
Rockefeller annex
Helgi Jonsson (ICL)
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
I Got You On Tape (DK)
Mono
Rebecca & Fiona (S)
Jaeger
Saturday City (N)
Kulturkirken Jacob
Statoil presenterer: Ingrid Olava
Folketeateret
8:30pm
Andrea Dahle (N)
Nokia teltet
Bendik (N)
Sub Scene
Eirin Kinn (N)
The Crossroad Club
Jabba The Butt (N)
Revolver
Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee
Rockefeller
9:00pm
Andre Holstad (N)
Dattera til Hagen
Astaroth (N)
Sentrum scene
Bendik Brænne (N)
Gamla
Cody (DK)
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
Gerilja (N)
John Dee
I am Sound (N)
Mono
Møster! (N)
Kulturkirken Jacob
Overthrow (N)
Rockefeller annex
Renaissance Man (FI)
Jaeger
Statoil presenterer: Mathias Eick
Folketeateret
Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band
Nokia teltet, annex
9:29pm
Bugge Wesseltoft presents Saturday @ Victoria
Victoria / Nasjonal Jazzscene
9:30pm
Beglomeg (N)
Gloria Flames
Bugge Wesseltoft presenterer: Moskus (N)
Victoria / Nasjonal Jazzscene
Eye Emma Jedi (N)
Rockefeller
Lumeet (FI)
Stratos
Simen Tangen
Sub Scene
Sisi (N)
Nokia teltet
Staer (N)
Revolver
Thom Hell (N)
The Crossroad Club
10:00pm
Prinspolo (ICL)
Nokia teltet, annex
Ask Embla (N/S)
Gamla
Bloksberg (N)
Jaeger
Execration (N)
Sentrum scene
Hymns From Nineveh (DK)
Kulturkirken Jacob
Linnea Dale (N)
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
Masquer (S)
Mono
Mmm (N)
Dattera til Hagen
Samsaya (N)
Rockefeller annex
Statoil presenterer: Kvelertak
Folketeateret
Zoom winner - Casual Friday (N)
John Dee
10:29pm
Sunkissed LIVE @BLÅ - NB: separate tickets needed!
Sunkissed LIVE@Blå
10:30pm
AutoLaser (N)
Stratos
Carmen Villain (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold)
Sunkissed LIVE@Blå
El Doom & the Born Electric (N)
The Crossroad Club
Fonal label night - Jarse (FI)
Revolver
Hanne Kolstø (N)
Sub Scene
Machine Birds (N)
Victoria / Nasjonal Jazzscene
Mira Craig (N)
Nokia teltet
Simian Ghost (S)
Gloria Flames
Sondre Lerche (N)
Rockefeller
11:00pm
Anna Järvinen (S) - Nordic Music Prize nominee
Kulturkirken Jacob
Årabrot (N)
Sentrum scene
Ignug (DK)
Dattera til Hagen
Kaveh (N)
Nokia teltet, annex
Lemaître (N)
Jaeger
Maya Vik (N)
Rockefeller annex
Monica Heldal (N)
Last Train
Scarlet Chives (DK)
Mono
Sirkus Eliassen (N)
Gamla
Skadne Krek (N)
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
Zoom winner - Slim B & Horvei the Greatness (N)
John Dee
11:20pm
Punani SS (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold)
Sunkissed LIVE@Blå
11:30pm
Bugge Wesseltoft presenterer: PELbO (N)
Victoria / Nasjonal Jazzscene
Carl Louis & Martin Danielle (N)
Stratos
Fonal label night - Tuusanuuskat (FI)
Revolver
Mikhael Paskalev (N)
Nokia teltet
Mirror Lakes (N)
Rockefeller
Mugison (ICL)
The Crossroad Club
The New Tigers (FI)
Gloria Flames
My Schedule
#
My Friends
Live
Seminar (delegates only)
Search
Venue
Blå
Bootleg
Club7
Dattera til Hagen
Edderkoppen
Folketeateret
Gamla
Gloria Flames
Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
Jaeger
John Dee
Jordal
Kongesuiten
Kulturkirken Jacob
Last Train
Mono
Nokia teltet
Nokia teltet, annex
Ragnarock
Revolver
Riksscenen
Rockefabrikken
Rockefeller
Rockefeller annex
Royal Christiania Hotel
Safety Pin
Sentrum scene
Stratos
Sub Scene
Sunkissed LIVE@Blå
The Crossroad Club
Victoria / Nasjonal Jazzscene
Popular
Share
On Your Blog or Website
Subscribe
In Google Cal, Outlook & iCal
Print
The Full Schedule
Recently Active Attendees
Silje Natvik
Ronander
Vegard Torvund
Øystein Karlstad
Vegar Svendgård
Peter Daatland
Øystein Apeland
Fredrik Eder
→ More
Share on
Facebook
Twitter
Take A Tour Of Site Features
powered by
Play
Pause
SONG_NAME